Tomáš Fikar

2 min read

Spoluzakladatelem společnosti Acomware, který se podílel na úspěchu významným českých e-shopů (Astratex.cz a mnohé další) a který se v branži pohybuje od roku 1999.

Manažerské schopnosti se projevily brzy

V roce 2002 stál u založení konzultační společnosti Acomware a záhy na to se stal součástí TOP managementu ve společnosti NetDirect, kterou od roku 2005 do roku 2011 také spoluvlastnil.

V NetDirectu měl na starosti obchodní aktivity a synergie mezi Acomware a NetDirectem. Obě značky pak několik let společně posouvaly kupředu významné české internetové obchody.

Podnikatelského ducha má v krvi

Tomáš spolupracoval na vzniku dalších internetových projektů:

  • V roce 2008 získal prostřednictvím společnosti Acomware podíl v jednom z prvních srovnáčů cen – Hledejceny.cz, kde se Tomáš podílel na monetizaci trafficu. Projekt nabízel v roce 2012 zboží z cca 2 000 online obchodů a v roce 2013 ho odkoupila Mladá fronta.
  • Společně s dalšími kolegy byl u zrodu několika obsahových nebo energetických projektů, které převzala v roce 2015 společnosti Epojisteni.cz.
  • Podílel se na projektu ppchit.cz, který dokáže zvýšit efektivitu AdWords a Sklik kampaní až o 30 % a který získal v roce 2015 Seznam.cz.

Odprodejem drtivé většiny aktivit se Tomášovi uvolnily ruce pro větší angažovanost ve společnosti Acomware, která od roku 2013 významně posiluje pozice mezi konzultačními agenturami. Stál za rozjezdem projektu Eshopista.cz, který přináší netradiční networkingový formát.

Najde Vám ty nejlepší online specialisty

Společnost Acomware řídil Tomáš do roku 2013, následně se přesunul do oblasti HR. V říjnu roku 2014 spoluzaložil prostřednictvím společnosti Acomware s Magdalénou Divišovou a Pavlínou Zábojníkovou agenturu Online People, která hledá odborníky z e-commerce a online marketingu pro velké, střední i malé e-shopy.

OP_PZ_MD_TF

Spokojenými a pravidelnými klienty agentury Online People jsou například společnosti a internetové projekty jako VašeČočky.cz, Bonami, Feedo.cz nebo Rohlík.cz.

Odkazy, na které se vyplatí kliknout