Tomáš Čupr

5 min read

V dubnu 2010 založil Tomáš Čupr, ikona českého e-commerce sektoru, Slevomat, slevový server, jehož jméno dalo název novému oboru internetového podnikání u nás. O dva roky později spustil projekt DámeJídlo.cz, další mimořádně úspěšný byznys, tentokrát na trhu food delivery. Na podzim 2014 rozjel nejnovější projekt Rohlík.cz, který má po prvním roce existence našlápnuto ke stamiliónovým obratům.

eshopista_cupr_f1

V dělnické profesi aspiroval na vedoucího směny

Do Velké Británie se Tomáš Čupr přestěhoval za zkušenostmi a s myšlenkou trvalého pobytu. Najít práci v oboru, který mu byl blízký, ale nebylo snadné, musel se proto nejdříve spokojit s prací v továrně a na stavbách. První zajímavá nabídka přišla až po cca 10 měsících, další záhy po ní.

tomas_zajimavost1

Ve Velké Británii založil Čupr vlastní marketingovou agenturu, před návratem do České republiky ji ale prodal a jako akcionář a společník pomohl k úspěchu společnosti prodávající automobily a poskytující půjčky na ně na internetu, která během jeho působení zvýšila během jednoho roku počet obchodů ze 4 na 40 a počet měsíčně prodaných aut z 5 na 100.

Na počátku byl Slevomat

V dubnu 2010 založil Tomáš Čupr Slevomat, o který hned 4. den od spuštění projevila zájem investiční skupina Miton. Slevomat čekal raketový start.

slevomat_logo

Ještě téhož roku překonal Slevomat hranici 100 000 prodaných voucherů, stal se vítězem v anketě Křišťálová lupa v kategorii Projekt roku a expandoval na Slovensko jako www.zlavomat.sk. Další měsíce byly neméně úspěšné.

Na konci roku 2014 byl Slevomat.cz největším tuzemským slevovým portálem s 53% tržním podílem na trhu a obratem 1,2 miliardy Kč v roce 2014 a své služby nabízel kromě České republiky a Slovenska, také v Maďarsku, Bulharsku, Estonsku, Lotyšku a Litvě.

Oblast online potravin dobyta

Dva roky po Slevomatu rozjel Tomáš Čupr DámeJídlo.cz, další internetový projekt, který opět zahýbal českou e-commerce a který koncem roku 2014 koupila globální jednička ve food delivery – Delivery Hero.

Po úspěšném exitu v hodnotě stovek miliónů korun startuje v září 2014 Tomáš svůj nejnovější projekt Rohlík.cz. Ten získává na konferenci Retail Summit 2015 ocenění v soutěži MasterCard Obchodní kroku v kategorii Inovace v obchodě pro rok 2014 a v roce 2015 očekává obrat přes 400 miliónů Kč.

    dame_jidlo_logo            rohlik_logo

Tím to ale zdaleka nekončí

Čupr spustil s investičními skupinami Miton a Enern také projekt Kouzelná Alamara, jehož cílem bylo urychlit a usnadnit dodání zásilek z e-shopů zákazníkům a který se v roce 2013 spojil s poštomaty InPost, investuje do nadějných startupů v rámci projektu Startup Yard a stále touží po „své firmě“.

Tomáš i jeho projekty sbírají ocenění

  • 2015: Cena za Inovaci v obchodě 2014 pro Rohlík.cz v soutěži MasterCard Obchodník roku
  • 2014: 8. místo pro Slevomat.cz v kategorii Internetové obchodování ankety Křišťálová lupa
  • 2014: 1. místo pro Rohlik.cz v kategorii E-commerce inspirace ankety Křišťálová lupa pro
  • 2014: 1. místo pro DameJidlo.cz v kategorii E-commerce inspirace ankety Křišťálová lupa
  • 2013: 1. místo pro DameJidlo.cz v kategorii E-commerce inspirace ankety Křišťálová lupa
  • 2011: 4. místo pro Slevomat.cz v kategorii Internetové obchodování ankety Křišťálová lupa
  • 2011: 1. místo pro Tomáše Čupra v kategorii Osobnost českého internetu ankety Křišťálová lupa
  • 2010: 1. místo v anketě Křišťálová lupa v kategorii Projekt roku pro Slevomat.cz

Odkazy, na které se vyplatí kliknout