Jan Penkala

2 min read

E-commerce odborník stojící v čele společnosti Acomware, který pracoval v posledních letech pro významné české retailisty a e-shopy. Jeho názory, novinky a tipy můžete sledovat na Twitter účtu @InteligentEmail.

eshopista_jpenkala

Podnikal na volné noze

Na e-commerce se zaměřil už při studiu informačního managementu s vedlejší specializací na marketing na VŠE v Praze. Krátce podnikal v oblasti internetového marketingu a tvorby webů a tématem jeho diplomové práce byla optimalizace firemních procesů v prostředí integrovaného informačního systému a e-shopu.

Co v něm dřímá, ukázal v Acomwaru

V Acomwaru nastoupil v roce 2007 na pozici Senior E-commerce Consultant, v lednu 2011 se stal spolumajitelem, v březnu 2013 E-commerce Strategy Directorem a od února 2014 zastává post CEO.

Pracoval pro významné české retailisty a e-shopy (Expert ČR, Astratex.cz, Thomas Cook, Tescoma, Kytary.cz, Vašečočky.cz, Conrad Electronic a další), nyní svoji práci zaměřuje především na tvorbu marketingových strategií, business poradenství, analytiku a komunikaci se zákazníkem.

Vystupoval na mnoha konferencích, mezi nimi například na ShopExpo 2015, Marketing Festival 2013, Retail Summit 2013 či WebTop100 2013, setkat jste se s ním mohli v rámci panelových diskusí, přednášek pro APEK, workshopů a seminářů, kterých se pravidelně účastní.

Podle všeho má slabost nejen pro e-commerce a online marketing. Od roku 2005 se věnuje fotografování.

Odkazy, na které se vyplatí kliknout